ARYA PROGRAM

سبد خرید
جستجو

طراحی سایت

داشتن یک برنامه و پلن خوب و کارآمد در زمان شروع هر کاری بسیار ضروری است و کمک می کند به عنوان یک رقیب جدی در برابر سایر رقبا باشید. این امر در زمینه طراحی سایت نیز صدق می کند. بیشتر تمرکز مشتریان بر زیبایی ظاهری وب سایت می باشد در صورتی که یک طراح سایت کاملاً درک می کند که یک سایت خوب نباید تنها زیبایی بصری خوبی داشته باشد بلاکه در کنار این فاکتور مهم فاکتورهای زیادی نیز وجود دارد به مانند کدها و الگوریتم ها که از دید یک کاربر ساده و مشتری غیر متخصص پنهان است.

برخورداری از یک روند طراحی و توسعه مناسب و کمک گرفتن از یک گروه متخصص در این زمینه کمک می کند تا به خوبی انگیزه تاسیس وبسایت توسط کاربر درک شود و در نهایت آن وبسایت و مجموعه قادر باشند تا به هدف خود برسند. در این صورت زمانه که کاربری وارد وبسایت شما می گردد ترغیب می شود تا از محصولات شما خریداری کند و به صفحات دیگر وبسایت شما سر بزند، مطالب مفید را مطالعه کرده و یک تجربه کاربری خوب و عالی را داشته باشد.

باید اذعان کرد که طراحان وبسایت از قبل می دانند که روند طراحی وبسایت چقدر پیچیده و سخت است و در عین حال ماهیتی تکراری دارد. اما هیچ کس درک نمی کند که چه روندی در طراحی و راه اندازی یک وبسایت موثرتر و بهتر است.

اگر شما نیز یک وبسایت دارید و نمی دانید روند توسعه و طراحی یک وبسایت چگونه است حتماً این صفحه را تا انتها دنبال کنید، حتی اگر قصد دارید به حرفه طراحی وب داخل شوید این مطلب برای شما نیز بسیار مفید است. ما تمامی مراحل طراحی و راه اندازی یک وبسایت خوب را به شما می گوییم و در تمامی مراحل به سوالات پیش آمده از جانب شما پاسخ می دهیم.

برخورداری از یک روند طراحی و توسعه مناسب و کمک گرفتن از یک گروه متخصص در این زمینه کمک می کند تا به خوبی انگیزه تاسیس وبسایت توسط کاربر درک شود و در نهایت آن وبسایت و مجموعه قادر باشند تا به هدف خود برسند. در این صورت زمانه که کاربری وارد وبسایت شما می گردد ترغیب می شود تا از محصولات شما خریداری کند و به صفحات دیگر وبسایت شما سر بزند، مطالب مفید را مطالعه کرده و یک تجربه کاربری خوب و عالی را داشته باشد.

قیمت طراحی سایت
قیمت طراحی سایت

استراتژی

بل از اینکه بخواهیم وارد پروسه طراحی سایت شویم، نیاز داریم تا یک استراتژی ترسیم کنیم که تمام جنبه های پروژه را پوشش دهد. این جنبه ها شامل اهداف اصلی مجموعه تا میزان و نحوه رقابت در حوزه دیجیتال مارکتینگ می گردد.

یک وب سایت خوب باید از پایه محکم پی ریزی گردد، طراحی زیبایی داشته باشد و از یک استراتژی توسعه یافته و واضح پیروی کند.

مرحله 1
تعیین هدف

یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث می گردد یک وبسایت نیاز به طراحی مجدد داشته باشد، تعیین نکردن درست هدف است. تعیین هدف شامل موارد زیر می گردد.
• ارائه پشنهادات، تخفیفات وشرایط فروش منحصر به فرد جهت داشتن یک مزیت رقابتی در بازار
• پروسه برندسازی بهتر
• استمرار در داشتن رتبه خوب در نتایج جستجو
• ارتقاء فروش
• ارتقاء سازگاری سایت

مرحله 2
پیام اصلی و شعار سازمانی
قیمت طراحی سایت

پیام اصلی یا شعار سازمانی که باعث جذب کاربران شده و انگیزه لازم جهت به خاطر سپاری نام تجاری شما را ایجاد می کند و سبب می گردد تا برند شما هر روز برای کاربران شناخته شده تر گردد.

مرحله 4
رقابت
قیمت طراحی سایت

شناسایی رقبای اصلی و کشف و دستیابی به نقاط قوت و نقاط ضعف آنها.

مرحله 3
طراحی شخصیت خریدار
قیمت طراحی سایت

شخصیت خریدار یک شخصیت ساختگی است از مشتری (کاربر) هدف شماست. این شخصیت نشانگر هدف، انگیزه و سلیقه مشتری های هدف شماست. از سوی دیگر شخصیت خریدار راه را برای برندسازی، فعالیت و رقابت روشن تر می سازد. یا به اصطلاح چراغی برای راه شماست.

برنامه ریزی

از اطلاعاتی که در مرحله قبل (استراتژی) جمع آوری کرده ایم استفاده می کنیم تا یک برنامه ریزی کامل و جامع داشته باشیم.
اینجا نقطه ای است که شما تصمیم می گیرید چه مسیری را برای رسیدن از نقطه شروع تا پایان پروژه باید طی کنید. این مرحله شامل تبادل کامل اطلاعات و توضیحات مربوط به مشتری می گردد. پس از توجیه کامل مشتری، تمام آن چیزی که نیاز است باید توسط مشتری در اختیار شما قرار گیرد.

قیمت طراحی سایت
قیمت طراحی سایت
1
آنالیزهای مورد نیاز

این مرحله شامل آنالین تمام اطلاعاتی می گردد که در مرحله قبل جمع آوری شده است. شامل اهداف تغیین شده، شخصیت خریدار، پیام اصلی و شعار سازمانی و تحلیل رقبای اصلی

2
دستورالعمل اجرایی

این سند خلاصه ای از تمام اطلاعاتی است که در طی مراحل قبل توسط طراح سایت و مشتری جمع آوری گردیده شده است. و به عنوان یک دستورالعمل اجرایی در طی پروژه استفاده می گردد.

قیمت طراحی سایت
3
تهیه سایت مپ

سایت مپ لیستی از تمام صفحه های مهم و اصلی سایت به همراه تیترهای بااهمیت است. این لیست کمک می کند تا دسته بندی و منوی سایت را آسان تر انجام دهیم و کاربران به راحتی به صفحات موردنظر دسترسی داشته باشند.

4
تنظیم قرارداد

این قرارداد شامل مراحل انجام کار، تکنولوژی مورد استفاده، حقوق کپی رایت، نحوه پرداخت ها و زمان اجرای پروژه می گردد.

قیمت طراحی سایت
5
دسترسی ها

طراح سایت باید اطمینان دهد که تمامی اطلاعات ورود و دسترسی ها شامل اکانت FTP، کنترل پنل هاست و دیتابیس، زبان ها و فرم ورک ها به درستی و کامل نصب گردد.

قیمت طراحی سایت
6
منابع مورد نیاز

طراح سایت تصمیم گیری می کند که در صورت نیاز متخصصین مربوطه دیگر را استخدام کند و تکنولوژی هایی که برای پیشبرد پروژه مورد نیاز را خریداری کند و با درنظر گرفتن کل بودجه مربوط به این قسمت، مشتری را برای انجام اقدامات مربوطه در جریان بگذارد.

قیمت طراحی سایت

طراحی

این مرحله جایی است که تمام اطلاعات جمع آوری شده در مرحله قبل (برنامه ریزی) شکل می گیرد.

طراح سایت در این مرحله بر اساس برنامه ریزی انجام شده و نیاز مشتری شروع به طراحی سایت می کند. طراحی سایت باید مطابق با تجربه کابری برنامه ریزی شده و مدنظر مشتری باشد و تمامی المان ها و فاکتورهای اساسی در آن لحاظ گردد.

طر احی اولیه عناصر
Wireframe and Design Element Planning

طراحی اولیه (Wireframe) یک طرح کلی از ساختار بصری وبسایت است که در اولین قدم طراحی سایت با استفاده از اطلاعاتی که طراح سایت جمع آوری کرده است ایجاد می شود. یکی از مهمهترین مراحل طراحی سایت های حرفه ای می باشد که توسط بسیاری از طراحان نادیده گرفته می شود.

طراحی Wireframe مشخص می کند که صفحه ها و عناصر باید چطور در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا نزدیک به هدف تعیین شده باشند. و شامل موارد زیر است:

ساختار بصری کلی سایت، رنگ بندی، لوگوی وبسایت، المان های بصری، تایپوگرافی، رابط کاربری UI، نحوه واکنش پذیری و طراحی رسپانسیو

قیمت طراحی سایت
ارائه مدل دقیق
Mock-up Presentation

در این مرحله طراح وب سایت یک طرح دقیق با استفاده از کاغذ و قلم یا نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ طراحی می کند. این طرح کاملاً جلوه بصری دقیقی دارد و در طی مراحل کد نویسی و دیزاین به آن استناد می گردد.

این طرح به سادگی قابل ویرایش است و پس از بررسی نقاط قوت ضعف در مرحله بعد ویرایش می گردد و آماده می شود.

چرخه ارزیابی و تایید
Assessment and Approval Cycle

این چرخه در جایی است که مشتری طرح اصلی وبسایت را می بیند و با طراح سایت اقدام به بررسی و تحلیل آن می کند. در این مرحله پس از ویرایش های متعدد، مشتری از زیبایی ظاهری و رابط کاربری وبسایت راضی می گردد. طراح سایت می تواند به طرح اصلی و قابل رضایت مشتری برسد تا بتواند مرحله کدنویسی وبسایت را شروع کند.

البته در این مرحله طراح سایت مشتری را با برخی از تکنیک های رابط کاربری آشنا می کند تا طراحی سایت علاوه بر زیبا بودن، کاربرپسند و واکنش گرا نیز باشد.

قیمت طراحی سایت
کدنویسی Html و Css
Coding Html and Css

زمانی که طراح وبسایت و مشتری پس از بررسی ها به طرح مورد نظر خود رسیدند این مرحله آغاز می گردد، یعنی جایی که طراح سایت شروع به کدنویسی HTML و CSS سایت می کند که پایه و اساس یک وبسایت است.

توسعه وبسایت

این مرحله جایی است که تمام ایده های خلاقانه تبدیل به واقیعت می گردد و کل طرح کشیده شده به صورت استاتیک توسعه داده می شود تا وبسایت که دارای عملکرد است خلق گردد.

در این مرحله از طراحی وبسایت، توسعه دهندگان همواره به مراحل قبل و برنامه ریزی های انجام شده رجوع می کنند تا از هدف اصلی و مسیر مشخص شده فاصله نگیرند.

قیمت طراحی سایت
قیمت طراحی سایت

فرم ورکها و سیستم مدیریت محتوا

انتخاب فرم ورکهای طراحی یا استتفاده از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا در این مرحله انجام می شود.

قیمت طراحی سایت

دیتا بیس

توسعه و ایجاد ساختار دیتابیس در این مرحله انجام می گردد.

قیمت طراحی سایت

صفحات وبسایت

کدنویسی برای صفحات مختلف وبسایت مانند صفحه اصلی، درباره ما، خدمات، وبلاگ و تماس با ما و …

ویژگی ها و عملکرد وبسایت

افزودن ویژگی ها و عملکردهای منحصر به فرد وبسایت

محتوا

قرار دادن محتوای تولید شده توسط نویسندگاه و کارشناسان تولید محتوا در سایت

لینک دهی و تست عملکرد سایت

در این مرحله آزمایش ها و تست هایی بر روی وبسایت انجام می گیرد تا از عملکرد صحیح سایت اطمینان حاصل گردد.

قیمت طراحی سایت

امنیت

انجام تمامی پروتکل های امنیتی وب سایت

شکبه های اجتماعی

پیاده سازی المان های ضروری برای سئو و فعالیت در شبکه های اجتماعی

راه اندازی

این مرحله جایی است که طراح سایت آخرین تغییرات را قبل از اینکه وبسایت را بر روی سرور راه اندازی کند انجام می دهد تا وبسایت قابل مشاهده برای عموم باشد.

و همچنین در این مرحله تمام دسترسی ها و راهنمایی هایی که برای مدیریت وبسایت نیاز است در اختیار مشتری قرار داده می شود.

قیمت طراحی سایت

بررسی و شناسایی قسمت هایی از وبسایت که همچنان می تواند ارتقاء داده شود.

قیمت طراحی سایت

انتقال سایت به سرور اصلی و در دسترس عموم قرار گرفتن سایت

قیمت طراحی سایت

با استفاده از ابزارهایی همچون Code validator، Brocken link Checher و … تمام قسمت های سایت مورد تست قرار میگیرد تا مشکلات احتمالی شناسایی و رفع گردد.

مستند سازی تمام مراحل انجام شده بر روی وبسایت و تکنولوژی های استفاده شده (شامل سایت مپ، فریم ورکها، زبان های مورد استفاده) و شروع آموزش های مدیریت وبسایت به مشتری