ARYA PROGRAM

سبد خرید
جستجو
جستجو بر اساس عبارات قاعده مند در گوگل سرچ کنسول

جستجو بر اساس عبارات قاعده مند در گوگل سرچ کنسول

اخبار سئو, وب

گوگل در تاریخ 7 آوریل 2021 یعنی مصادف با تاریخ 18 فروردین 1400 گزارش داد که ویژگی های جدیدی به گوگل سرچ کنسول اضافه شده است. توسعه های انجام شده در گوگل سرچ کنسول شامل جستجو و فیلترینگ بر اساس عبارات قاعده مند است و همین طور شامل تغییرات در قسمت مقایسه گوگل سرچ کنسول می باشد.

عبارت با قاعده، که تحت عنوان regex یا regexp (مخفف عبارت انگلیسی regular expression) نیز نامیده می‌شود در علوم رایانه، به معنی تطبیق رشته در متن است، که از قبیل نویسه‌های خاص، کلمات و الگوهایی از نویسه‌ها می‌باشد. یک عبارت باقاعده با زبان معمولی نوشته می‌شود که می‌تواند توسط یک پردازشگر عبارت باقاعده، یا یک برنامه که به عنوان تولیدکنندهٔ مترجم یا بررسی‌کنندهٔ متن و تشخیص قسمت‌هایی از آن به وسیلهٔ مشخصات استفاده شود.

همانطور که انتظار می رفت و بسیاری از وبمسترها در این حوزه اذعان کرده بودند، گوگل جستجو و فیلترینگ بر اساس عبارات قاعده مند را ارائه کرد. عبارات قاعده مند راهی هستند برای جستجو و جایگزین کردن رشته ای از کلمات یا کاراکترها.

این قسمت از گوگل سرچ کنسول را می تواند از مسیر قرار داده شده در زیر بیابید.

Performance/new/query…/سربرگ فیلتر(filter)/آخرین گزینه در منوی کشوی (Custom (Regex))

جستجو بر اساس عبارات قاعده مند
برای درک بهتر جستجو بر اساس عبارات قاعده مند مثالی که خود گوگل ارائه کرده است را برای شما بیان می کنیم. فرض کنید نام شرکت شما ‘Cats and dogs’ است. اما به صورت خلاصه نیز نوشته می شود یعنی به صورت ‘Cats & dogs’ یا حتی ‘c&d’ . شما می توانید از فیلترینگ زیر در قسمت مربوطه استفاده کنید.

cats and dog|cats & dogs|c&d

جستجو بر اساس عبارات قاعده مند

توسعه فیلترینگ مقایسه گوگل سرچ کنسول

گوگل همچنین اقدام به توسعه فیلترینگ داده ها و کوئری ها به همراه مقایسه کرده است به طوریکه در جداول قسمت performance در زمان استفاده از چند متغیر تمامی ستون ها و اختلافات متغیرها به صورت کنارهم و کامل نشان داده می گردد. این کار سبب می شود تا کار مقایسه و تحلیل داده ها آسان تر گردد به مانند تصویر پایین که پارامترهای مقایسه موبایل و دسکتاپ می باشد. فیلترینگ بر اساس عبارات قاعده مند در قسمت مقایسه نیز فعال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *